خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پژواک درنخستين نمايشگاه تکنالوژى درکابل "موباييل اپليکيشن" خود را به معرفى گرفت

پژواک درنخستين نمايشگاه تکنالوژى درکابل "موباييل اپليکيشن" خود را به معرفى گرفت

Jun 13, 2015 - 17:02

کابل(پژواک،٢٣ جوزا ٩٤):درنخستين نمایشگاه تکنالوژی که امروز درکابل گشايش يافت،١٢٠ کمپنى داخلى وخارجى، به شمول آژانس خبرى پژواک وسايل ودستاوردهاى شان دربخش تکنالوژى را به نمايش گذاشتند.

اين نمايشگاه، به ابتکارمرکز نمایشگاه افـــغانستان به همکاری وزارت مـــخـــابرات وتکــــــنالوژی معلوماتی در "مرکز نمايشگاه افغانستان" در مارکيت تجارتى "کابل مال" واقع چهارراهى طره بازخان شهرنو، براى چهار روز برگزار شده است.

ايمل مرجان معين تکنالوژى معلوماتى و سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژى معلوماتى درمراسم افتتاح اين نمايشگاه گفت که در ١٣ سال گذشته؛ افغانستان دربخش تکنالوژى معلوماتى پيشرفت قابل ملاحظه کرده است و حتى با برخى از کشور هاى منطقه يکسان پيش مى رود.

او گفت که درعقب اين دستاورد بزرگ، سکتور خصوصى نقش عمده را بازى نموده و تاکنون دراين بخش رقم سرمايه گذارى ها به  ٢،٣ ميليارد دالرامريکايى مى رسد و از اين بابت براى بيش از ١٨٠ هزار افغان زمينه کار طورى مساعد شده که عايد شان بيش از ٣٠٠ دالر درماه مى باشد.    

موصوف  گفت که هنوز هم دراين بخش در افغانستان زمينه سرمايه گذارى هاى بيشتر مساعد است.

مرجان برگزارى نمايشگاه ها را درجهت رشد سرمايه گذارى ها موثر خواند.

وى افزود:" دراين شرايطى که هنوز هم ناامنى وجود دارد اما دراين جا که در زير يک سقف کمپنى هاى بخش تکنالوژى جمع شده اند اين را نشان مى دهد که ما مردم افغانستان در هرشرايط آماده پيشرفت هستيم و براى وطن خود کار مى کنيم." 

دراين نمايشگاه کمپنى هاى مخابراتى دستاورد ها و انواع سيم کارت هاى شان و کمپنى هاى وارد کننده وسايل و تجهيزات بخش تکنالوژى را به نمايش گذاشته اند.  

آژانس خبرى پژواک، در اين نمايشگاه "موبايل اپليکشن" خود را به معرفى گرفته و چندين شماره مجله ويژه معادن( زرلټون) و همچنان دستاوردهاى بخش عکاسى خود را به نمايش گذاشته است.

آژانس خبرى پژواک، در اوايل ماه حوت سال گذشته طی یک انکشاف جدید، "اپليکيشن تيليفون همراه" (Mobile App) را به بازار عرضه نمود، که در سیستم های عملیاتی اندریود " Android " و آى او اس (IOS) قابل دسترس می‌باشد.

"اپليکيشن تيليفون همراه پژواک"، يک اپليکيشن خبرى است و به هدفى تهيه شده که استفاده کنندگان تيليفون همراه(مبايل) به خبرها، فيچرها، تحليل ها و مصاحبه ها، تصاوير و کليپ هاى ويديويى وصوتى، دسترسى داشته باشند.

قابل یادآورى است که دانلود و استفاده از اخبار پژواک، رايگان می‌باشد.

برای  دانلود و معلومات بیشتر در مورد اپليکيشن، لینک های ذيل را کلیک کنيد: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ionicframework.pajh976149

برخى بازديدکننده ها از راه اندازى اين نمايشگاه اظهار خوشى نموده و حين بازديد از غرفه آژانس خبرى پژواک، اپليکشين پژواک را در موباييل هاى شان دانلود مى نمودند.

سيد ميرآقا حسينى محصل سال دوم پوهنځى اقتصاد در موسسه تحصيلات عالى کاتب، حين دانلود موبايل اپليکيشن پژواک گفت:" مه درفيسبوکم ويب سايت پژواک را مى بينم و خبرهاى آن را مى خوانم، حالى خوب شد که پژواک يک ابتکار خوب ديگر هم کرد و پس از اين ازخبرهاى پژواک که ٩٩ درصد به حقيقت نزديک است درموباييل نيز خوانده مى توانم."

وى که برخى مواد چاپى چون مجله زرلتون و تصاويرمختلف از محلات تاريخى تهيه شده از سوى پژواک را نيز از غرفه پژواک گرفته بود، گفت که  اين ابتکار ديگر پژواک است که اين مواد چاپى را نيز به نمايش گذاشته است.

 او علاوه کرد : " این مواد خيلى مواد عالى و آموزنده مى باشد، من مى توانم از مجله بخش معادن که گزارش ها ومعلومات خوب در بخش معادن دارد، در درس هاى خود استفاده کنم."

شاه جهان کارمند اداره تنظيم خدمات مخابراىت (اترا)  وزارت مخابرات و تکنالوژى معلوماتى گفت:" بسيار خوب نمايشگاه است، تمام کمپنى ها درزيريک چتر جمع شده اند."

وى درحالى که مواد چاپى تهيه شده از سوى آژانس خبرى پژواک را به دست داشت، و مى خواست که اپليکيشن پژواک را دانلود کند افزود:" مه آژانس خبرى پژواک را زياد خوش دارم، واقعا يک آژانس خوب و مبتکر مى باشد."

موصوف گفت که صفحه فيس بوک پژواک را نيز "لايک" نموده و از آن طريق به گزارش های پژواک دسترسى دارد.

عبدالصبور مسوول برگزارى نمايشگاه افغانستان گفت که هدف از برگزارى اين نمايشگاه، معرفى وسايل تکنالوژى جديد و پيشرفت دربخش تکنالوژى به خصوص تکنالوژى معلوماتى مى باشد.

وى درحالى که مى گفت این نمایشگاه ٩٧٧٠٠ دالر امريکايى هزينه برداشته است، افزود:" دراين نمايشگاه ، کمپنى ال جى به حيث حامى ما، کمپنى مخابراتى روشن به حمايت کننده الماس ما و عقاب چون حمايت کننده طلايى ما مى باشند."

ال جی کمپنى وارد کننده وسايل تکنالوژى برقى و عقاب شرکتى است که در کنار برخى فعاليت هاى ديگر سيستم انالوگ تلويزيون ها را به سيستم ديجيتال تبديل مى کند.    

عبدالصبور گفت که مرکز نمايشگاه افغانستان، درسال ٢٠١٥ تاسيس شده و تاکنون سه نمايشگاه (دو نمايشگاه عيدى و يک نمايشگاه تحصيلى) در آن برگزار شده است.

به گفته وى، درنمايشگاه تحصيلى که در ماه حمل سال روان در اين مرکز برگزار شد، ٩٥ پوهنتون خصوصى شرکت کرده بودند و از طريق نمايشگاه ٨٥ هزار محصل را جذب نمودند.

صبورعلاوه کرد که در نظر است به زودى ده نمايشگاه ديگر را نيز دربخش هاى مختلف نيز برگزار کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement