خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هر شرکتى که پروژه ها را به شرکت ديگرى بدهد مواخذه ميشود

هر شرکتى که پروژه ها را به شرکت ديگرى بدهد مواخذه ميشود

Aug 05, 2015 - 16:16

کابل،پلخمرى (پژواک،۱۴اسد۹۴): وزارت فوايدعامه، شش پروژۀ مواصلاتى را به ارزش حدود۲۳۰ میلیون افغانی در ولايات بغلان وخوست، درحالى عملى ميکند که برخى مردم به علت نبود پل، ذريعۀ مرکب از دريا ميگذرند.

 قرارداد اين شش پل کانکریتی که هزینه آن از بودجه حکومت پرداخته ميشود، امروزبين وزیر فوایدعامه ومسوولان شرکت هاى خصوصی در کابل به امضا رسید.

محمود بلیغ وزیر فواید عامه گفت که پنج پل کانکریتی درولایت بغلان، به هزينۀ مجموعى بيش از١٣٥ ميليون افغانى درظرف چهار تا هشت ماه ساخته ميشود.

وى افزود که اين پل ها به نام هاى" بازار تکاب"، ياهور، عبادالله، "یرم" و "یاخا" ياد شده واز٢٠ الى١٢٠ متر طول دارند.

همچنان يک پل ديگبه نام "پل متون" در ولایت خوست با طول ۱۲۰متر وهزینه بیش از ۹۵ میلیون افغانی در يکسال نيز ساخته ميشود.

وزیر فواید عامه، ضمن تاکید بر کیفیت پل ها گفت: "ما به هیچ شرکتی اجازه نخواهيم داد که پروژه را با شرکت دیگری به قرار داد بدهد؛ در غیر آن با متخلفین برخورد قانونى ميشود."

 وى به شرکت های قراردادی هشدار داد که کار پروژه را در وقت معين آن تکمیل نمايند؛ در غیر آن وزارت بقيۀ قرار داد را با شرکت ها فسخ خواهدنمود.

انجنیر عبدالصمد نیازی مسوول یکی از شرکت های قراردادی گفت: "مه سخنان وزیر را تائید می ­کنم و تلاش می کنیم که کار پروژه را قبل از میعاد تعیین شده، تکمیل و تسلیم وزارت نمائیم."

وزارت فوايد عامه افزود که با ساخت اين پل ها، تسهيلات مواصلاتى براى هزاران خانواده فراهم ميشود.

 محبوب الله یکتن از متنفذین ولسوالى خوست گفت که "پل یرم"، بین ولسوالی خوست و فرنگ قرار دارد که تخريب شده است و مردم توسط مرکب از داخل دریا عبور میکنند.

این متنفذقومی، به آژانس خبرى پژواک گفت: "گذشتن ازدريا خارج ازخطرنيست و اطفال وخانم های باردار، از این پل با ترس و لرزعبور ميکنند وتاحال چند طفل به اثرآبخيزى، غرق شده اند."

حاجی سنگی یکتن ازمتنفذین قومی مرکزولایت بغلان نيز گفت که مردم ازنبود پل با مشکلات زیاد مواجه هستند و مردم  مريضان و محصولات زراعتی شان را به وقت، به شفاخانه وبازار انتقال داده نمى توانند و حتى مادران حامله در راه تلف ميشوند.

وی افزود: "ما از ساختن پل ها، بسیار خوشحال هستیم و با ساختن این پل ها، انشاالله مشکلات هزاران خانواده حل میشه."

قابل ذکر است که درهفته جارى، رياست احياوانکشاف دهات بغلان، ازبهره بردارى بيش ازيکهزارپروژۀ عام المنفعه به حيث دستاوردمهم يکسالۀ خود سخن گفته؛ اما مردم برخى پروژه ها را بى کيفيت وبه هدررفتن پول ها خوانده و خواستار عملى شدن پروژه هاى باکيفيت و دوامدار گرديده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement