خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى و معاون نامنهاد طالبان براى کندهار با ٤٥مخالف مسلح کشته شدند

والى و معاون نامنهاد طالبان براى کندهار با ٤٥مخالف مسلح کشته شدند

May 02, 2016 - 15:40

کندهار(پژواک،١٣ثور ٩٥): مسوولين امنيتى ولايت کندهار مى گويند که در نتيجۀ عمليات در ولسوالى شاه وليکوت، والى و معاون نامنهاد طالبان با ٤٥ مخالف مسلح ديگر کشته شدند.

عمليات از پنج روز گذشته بدينسو در ولسوالى شاه وليکوت بعد از آن آغاز گرديد که مخالفين مسلح، در مناطق کته سنگ و اليک ولسوالى يادشده، بر پوسته هاى امنيتى حملات انجام دادند و بعد از سقوط برخى پوسته ها، راه کندهار- ارزگان را با فرش کردن ماين مسدود کردند.

صميم خپلواک سخنگوى والى کندهار، به تاريخ ١٣ ثور به آژانس خبرى پژواک گفت که در  ادامه عمليات آغاز شده در ولسوالى شاه وليکوت، نيروهاى امنيتى شب گذشته مصروف پاکسازى ماين از امتداد مسيرکندهار- ارزگان بودند، که مورد حملۀ مخالفين مسلح قرار گرفتند.

نامبرده افزود که چون نيروهاى امنيتى از قبل آمادگى داشتند، درگيرى چند ساعته را با مخالفين مسلح انجام دادند.

موصوف گفت که در اين جنگ، حيات الله مشهور به حاجى لالا والى نامنهاد طالبان با احمدشاه همت معاون وى اشتراک داشتند که به شمول اين هردو تن، ٤٥ مخالف مسلح کشته شدند.

به گفتۀ وى، در اين درگيرى به نيروهاى امنيتى هيچ گونه آسيبى وارد نشده است.

نامبرده اين را نيز گفت که در جريان درگيرى، سلاح و مهمات هنگفت به دست پوليس افتاده است.

ضياء درانى سخنگوى قوماندانى امنيۀ کندهار نيز به آژانس خبرى پژواک گفت که در عمليات شاه وليکوت به شمول والى نامنهاد طالبان و معاون وى، ٤٥ مخالف مسلح کشته شده و عمليات هنوزهم ادامه دارد.

نامبرده افزود که در عمليات، به نيروهاى امنيتى آسيب وارد نشده است.

وى علاوه کرد که اين عمليات، توسط نيروهاى اردوى ملى، پوليس ملى، پوليس محلى و منسوبين امنيت ملى به گونۀ درست به پيش مى رود تا ولسوالى شاه وليکوت، از وجود طالبان پاک شده و راهى کندهار- ارزگان به روى عابرين باز شود.

موصوف گفت که تاکنون ده ها ماين تعبيه شده در امتداد اين راه، از سوى نيروهاى امنيتى کشف و خنثى شده است.

طالبان مسلح، تا کنون درمورد کشته شدن والى و معاون وى ابراز نظر نکرده اند.

شايان ذکر است که روز گذشته هم در اين ولسوالى، در جريان عمليات ٢١ مخالف مسلح کشته شده، ٢٤ تن مجروح و ٧ تن ديگر بازداشت گرديده بودند.

مسير کندهار- ارزگان، از يک هفتۀ گذشته به روى ترافيک مسدود است که به گفتۀ مردم، قيم مواد خوراکى و غيرخوراکى را در ولايت ارزگان افزايش داده است.

اما نيروهاى امنيتى خبر مى دهند که به زودى اين راه از وجود ماين ها پاک خواهد شد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement