خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عمليات براى تامين امنيت شاهراه ها در کندز آغاز گرديد

عمليات براى تامين امنيت شاهراه ها در کندز آغاز گرديد

Jun 12, 2016 - 13:19

شهرکندز (پژواک، ۲۳ جوزا ۹۵): در پى گروگان گيرى هاى اخير در شاهراه کندز- تخار، نيروهاى امنيتى عمليات تصفيوى را در چهار شاهراه  متصل به کندز آغاز کردند.

جنرال اکرام الدين سامع قوماندان فرقه ۲۰ پامير در ولايت کندز، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين عمليات موسوم به شفق، به هدف پاک کاری ساحات ناامن از وجود مخالفان مسلح و تامين امنيت شاهراه ها راه اندازى گرديده است .

به گفته منبع، اين عمليات ها درشاهراه هاى  کابل- کندز، کندز- تخار،  کندز- شيرخان بندر و کندز-چهاردره راه اندازى شده است .

وى علاوه کردکه مخالفان مسلح، توان رويارويى با نيروهاى امنيتى را ندارند؛ به همين دليل دراين اواخر دست به گروگانگيرى مسافرين درشاهراه ها زده اند که هدف از عمليات يادشده نيز جلوگيرى از اختطاف مسافرين در شاهراه ها مى باشد.

لوی پاسوال شيرعلی کامه وال قوماندان زون ۱۰۸ سپين زر پوليس در شمالشرق کشور گفت: "با تشريک مساعی و هماهنگی اردوی ملی، پوليس ملی و نظم عامه، امروز عمليات را راه اندازی کرديم."

موصوف افزود که مخالفان مسلح، در شاهراه ها باعث آزارو اذيت مردم مى شوند، که در نتيجه اين عمليات تمام مخالفان دراين شاهراه ها از بين برده ميشوند.

ذبيح الله مجيدی از فعالان مدنی در کندز گفت در گذشته نيز چنين عمليات ها راه اندازى گرديده؛ اما نيروهاى امنيتى، بدون افراز پوسته امنيتى؛ مناطق تصفيه شده را دوباره رها کرده اند.

وى اظهاراميدوارى کرد که اين بار نيروهاى امنيتى، مناطق پاکسازى شده رارها نکنند و پوسته هاى امنيتى درآن مناطق افراز نمايند.

اين درحالى است که به گفته مسوولان محلى کندز، طالبان در شاهراه کندز-تخار، دو مرتبه  موترهاى مسافرين را متوقف کردند و دست کم ٢٢٠ مسافر را ربودند که پس از بازرسى، شمارى را رها و برخى ديگر را کُشتند و هنوزهم نزديک به ٢٠ مسافر در بازداشت آنها به سر ميبرند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement