خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان، انتخاب ريیس ‌جمهور جدید امریکا را تبریک گفتند

رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان، انتخاب ريیس ‌جمهور جدید امریکا را تبریک گفتند

Nov 09, 2016 - 13:27

کابل (پژواک، ١٩ عقرب ٩٥): رهبران حکومت افغانستان به‌ نمایندگی از دولت و مردم افغانستان، انتخاب دونالد ترمپ را به‌ حیث ريیس‌ جمهور منتخب ایالات متحده، به‌ وى و مردم امریکا تبریک گفتند.

محمداشرف غنی، برای دونالد ترمپ رئیس ‌جمهور جدید ایالات متحدۀ امریکا در مسوولیت جدیدش آرزوی موفقیت‌های مزید نموده است.

به اساس خبرنامه رياست جمهورى، غنى گفته است که ایالات متحدۀ امریکا، از شرکای مهم استراتیژیک و اساسی دولت و ملت افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم، انکشاف و توسعه می‌باشد.

رييس جمهور غنى، اظهار اميدوارى کرده است که با همکاری نزدیک با رئیس ‌جمهور جدید ایالات متحدۀ امریکا، روابط میان دو کشور، بیشتر از پیش توسعه یافته و به ‌نفع هردو کشور و ملت انکشاف یابد.

دونالد ترمپ نامزد حزب جمهوريخواه ايالات متحدۀ امريکا، در انتخابات امروز در آن کشور، از هيلرى کلينتن نامزد دموکرات ها پيشى گرفت و توانست که آراى بيشتر براى احراز پست رياست جمهورى را از آن خود کند.

 دكتور عبدالله عبدالله رئيس اجرائيه حکومت، انتخاب دونالد ترامپ را به حيث چهل و پنجمين رئيس جمهور ايالات متحدۀ امريكا به ايشان و ملت امريكا  تبريک گفت.

درخبرنامه مطبوعاتى رياست اجرائيه حکومت که به پژواک رسيده، گفته شده است که افغانستان و ايالات متحدۀ امريكا از دوستان و متحدان استراتيژيك يكديگر هستند. مبازره با دهشت افگنى و تلاش براى استقرار صلح و ثبات، از اولويت هاى دو كشور به شمار مى رود.

رئيس اجرائيه كشور متمنى است كه با انتخاب دونالد ترمپ، روابط دوستانه و همكارى هاى استراتيژيك در عرصه هاى اقتصادى، نظامى، اجتماعى و فرهنگى ميان دو كشور، توسعه و استحكام بيشتر يابد.

رئيس اجرائيه كشور براى آقاى ترمپ و اداره جديد ايشان و مردم ايالات متحدۀ امريكا آرزوى موفقيت کرده است.

ازسويى هم حامد کرزی رييس جمهور پيشين کشور، با انتشار خبرنامه اى، انتخاب دونالد ترمپ را به حیث چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا تبریک گفت.

ريیس جمهور پیشین گفته است:" با احترام به ارادۀ مردم ایالات متحده امریکا در راستای تغییر سیاسی، مردم افغانستان انتظار آن را دارند تا در رویکرد آن کشور در برابر مردم افغانستان و مبارزه با تروریزم نیز تغییرات مبتنی بر واقعیت و هماهنگ با خواست مردم افغانستان رونما گردد."

رئیس جمهور پیشین افزوده است: "مردم افغانستان انتظار دارند تا مبارزه با تروریزم، با برخاستگاه ها و لانه های آن، متمرکز گردیده و به قربانی های مردم افغانستان پایان داده شود. آرزوی اصلی مردم افغانستان ازسال ها بدینسوتحقق صلح و ثبات دایمی میباشد."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement