خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لوى درستيز اردوى پاکستان از نقش ناتو در امنيت افغانستان ستايش کرد

لوى درستيز اردوى پاکستان از نقش ناتو در امنيت افغانستان ستايش کرد

Jan 10, 2017 - 13:31

کابل (پژواک، ٢١جدى٩٥): لوى درستيز اردوى پاکستان، از نقش ماموريت نيروهاى ناتو در بخش امنيت و ثبات افغانستان ستايش کرده است.

در خبرنامه ای که به تاريخ(٢١جدى) از سوى دفتر روابط عامۀ اردوى پاکستان(اى اس پى آر) به نشر رسيده، آمده است که جنرال جان نيکولسن قوماندان عمومى ماموريت آموزشى ناتو و نيروهاى امريکايى در افغانستان، ديروز به پاکستان سفر کرده بود.

منبع افزوده است که جنرال نيکولسن، با جنرال قمر جاويد لوى درستيز جديد اردوى پاکستان در راولپندى ملاقات کرد.

در خبرنامه آمده است که جنرال باجوه در جريان اين ملاقات، از تلاش ها و نقش ماموريت آموزشى ناتو به هدف امنيت و ثبات افغانستان، ستايش کرده است.

لوى درستيز نيروهاى مسلح پاکستان، همچنان بر نقش ماموريت آموزشى ناتو در بخش بالا بردن ظرفيت نيروى ملى افغانستان و همکارى هاى دوامدار در مقابله با تهديدهاى موجود اعتراف کرد.

در خبرنامه همچنان آمده است که هردو طرف، در جريان اين ديدار روى ايجاد ميکانيزم مشترک امنيتى در مسير خط ديورند تاکيد کرده و گفته اند که ماموريت آموزشى ناتو، نقش مهم در اين مورد ايفا کرده مى تواند.

منبع گفته است که جنرال باجوه لوى درستيز اردوى پاکستان، بعد از نشست راولپندى همراه با جنرال نيکولسن قوماندان نيروهاى ناتو به منطقۀ وزيرستان شمالى سفر کرد. اردوى پاکستان از دو روز گذشته بدينسو، عمليات موسوم به (ضرب عضب) عليه مخالفين مسلح را در اين منطقه آغاز نموده است.

اردوى پاکستان گفته است که مقامات نظامى محلى، در مورد عمليات مذکور و کارهاى بازسازى به هردو جنرال معلومات ارايه کرده اند.

قابل ذکر است که قوماندان ناتو قبل از اين نيز به منظور ديدار و گفتگو با مقامات نظامى پاکستان، به آن کشور سفرها انجام داده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement