خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکومت بر اجرايی‌شدن تعهدات پاکستان در خصوص تامين صلح افغانستان تاکيد کرد

حکومت بر اجرايی‌شدن تعهدات پاکستان در خصوص تامين صلح افغانستان تاکيد کرد

Apr 30, 2017 - 18:54

کابل (پژواک،١٠ثور٩٦): رياست جمهورى، از سفرهيئت پارلمانی پاکستان به افغانستان استقبال نموده؛ اما مى گويد اميداست که اين ديد و بازديدها، باعث اجرايی‌شدن تعهدات اسلام آباد در راستاى تامين صلح و ثبات در افغانستان گردد.

هيئت پارلمانی پاکستان به رياست سردار اياز صادق رييس پارلمان آن کشور که روز گذشته به کابل آمده بود، ضمن ديدار با نمايندگان مردم در شورای ملی، با محمد اشرف غنی رييس جمهور کشور نيز ديدار کرد.

در اعلاميه اى که ازسوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى، به آژانس خبرى پژواک مواصلت نموده است گفته شده که حکومت وحدت ملی، از سفر هيئت پارلمانی پاکستان به افغانستان، استقبال می کند و اين ديد و بازديدها را يک فرصت مناسب برای تبادل نظر و ايجاد فضای اعتماد و درک مشترک ميان مردمان دو کشور می داند.

منبع افزوده است که ايجاد رابطه و درک مشترک مردم  افغانستان و پاکستان در راستای حل مشکلات و چالش ها، می تواند تلاش ها را در برابر خطرات ناشی از اعمال گروه های تروريستی که هم اکنون مردم دو کشور و منطقه را تهديد می کنند، هماهنگ و موثر سازد.

حکومت افغانستان انتظار دارد که اين ديد و بازديدها، به ايجاد فضای اعتماد کمک کند و به بی اعتمادی که در گذشته ها شکل گرفته، پايان ببخشد و از نظر هيئت پارلمانی پاکستان در رابطه به همکاری ها ميان مردمان دو کشور استقبال می کند و ايجاد چنين فضا را به نفع مردمان دوکشور و صلح و ثبات در افغانستان، پاکستان و منطقه می داند. 

حکومت  مى گويد: "اميدواريم که اين ديد و بازديدها باعث اجرايی‌شدن تعهداتی گردد که دولت پاکستان در نشست سه جانبه و ساير نشست‌های دوجانبه و چندجانبه، جهت همکاری در امر تامين صلح و ثبات در افغانستان سپرده بود."

از سويى هم نوازشريف نخست وزير پاکستان، از حامدکرزى رييس جمهور پيشين دعوت نموده؛ تا از آن کشور ديدار نمايد.

کرزى  اين دعوت را قبول کرده و تاکيدکرده است که براى بهبود روابط دوکشور آماده همکارى است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement