خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مصارف تيم ملی فوتبال ١٥ سال را رياست اجرائيۀ حکومت برعهده گرفت

مصارف تيم ملی فوتبال ١٥ سال را رياست اجرائيۀ حکومت برعهده گرفت

Jul 11, 2017 - 14:10

کابل (پژواک،٢٠سرطان ٩٦): رييس اجرايى حکومت، ضمن ستايش از قهرمانى تيم ملی "فوتبال ١٥ سال" کشور در رقابت ‌های زون مرکز آسيا گفت که تا رفع بنيادی مشکلات مالی فدراسيون فوتبال، مصارف اين تيم را رياست اجرايى حکومت بر عهده خواهد گرفت.

داکترعبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت، امروز از تيم ملی"فوتبال ١٥ سال" کشور که در رقابت ‌های فوتبال زون مرکز آسيا به قهرمانی رسيدند، ستايش و قدردانی کرد و گفت که تيم ملی فوتبال ١٥ سال افغانستان، بزرگترين افتخار را برای مردم و کشورشان رقم زده‌اند.

سيدهادی کاظمی مربی تيم ١٥ سال کشور در اين نشست  گفت: "با دست خالی و بدون امکانات به مسابقات زون مرکز آسيا رفتيم و با پيروزی و قهرمانی برگشتيم."

يوسف کارگر معاون فنی فدراسيون فوتبال گفت که قهرمانی تيم "فوتبال ١٥ سال" کشور در مسابقات آسيای مرکزی و با حضور تيم هاى کشورهای قدرت‌مندِ ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و تاجکستان، ساده و آسان به دست نيامده است.

کارگر، با ابراز اين‌که فدراسيون فوتبال ظرفيت و قابليت فوتبال کشور را به جهان ثابت کرده، افزود که ورزشکاران و فوتباليستان، همواره چهرۀ مثبت افغانستان را در آسيا و جهان به نمايش گذاشته‌اند.

معاون فنی فدراسيون فوتبال، از نبود امکانات در عرصۀ فوتبال و همچنان مداخلات سياسی و گروهی در اين بخش انتقاد کرد و از رييس اجراييه کشور خواست که جلو مداخلات اعضای پارلمان و سياسيون را بگيرد.

 موصوف تصريح کرد که فوتبال نبايد سياسی و گروهی شود؛ زيرا دستاورد تیم ملی فوتبال، به همۀ مردم افغانستان تعلق دارد و در تيم ملی، بازيکنانی از تمام اقوام و ولايات کشور حضور دارند.

يوسف کارگر، با بيان اين‌که فدراسيون فوتبال ١٠ فيصد امکانات فدراسيون‌های کشورهای زون مرکز آسيا را ندارد گفت که نبود امکانات، روند رشد فوتبال پايه را به چالش مواجه ساخته است.

فردوس شيرزاد و علی زاهدی دو تن از بازيکنان تیم ملی نيز به نمايندگی از هم تيمی‌هاى‌شان صحبت کردند و گفتند که پس از رفتن به مسابقات بيرونی، در مکاتب‌شان با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراييه کشور  پس از شنيدن نظريات و ديدگاه‌های اعضای فدراسيون فوتبال و بازيکنان تيم ملی ١٥ سال گفت: "ما آگاه هستيم که شما تحت چه شرايط و با چه امکانات و تسهيلاتی، به کشور و مردم خويش قهرمانی آورديد."

رييس اجراييه حکومت وعده سپرد که تا رفع بنيادی مشکلات مالی فدراسيون فوتبال، مصارف تيم ملی فوتبال ١٥ سال کشور را رياست اجراييه کشور بر عهده خواهد گرفت.

وى با اشاره به دستا‌وردهای فوتبال افغانستان گفت که فدراسيون فوتبال، از اعتبار بالايی در فيفا برخوردار می‌باشد.

داکترعبدالله  همچنان گفت که با وزارت معارف دربارۀ مشکلات بازيکنان تيم ملی فوتبال صحبت می‌کند؛ تا ملی‌پوشان بتوانند با خيال راحت و آرامش روحی، به رقابت‌های بيرونی بپردازند.

اين مقام حکومت، خطاب به اعضاى تيم ١٥ سال  گفت: "کشورهای ديگر در عرصۀ فوتبال سرمايه‌ گذاری بزرگ می‌کنند؛ اما شما با امکانات اندک، قهرمان شده‌ايد و باعث خرسندی و شادی مردم‌تان گرديده‌ايد؛ جايگاه شما در قلب مردم افغانستان است و مردم پس از قهرمانی شما، احساسات خويش را در شبکه‌ های اجتماعی و رسانه‌ ها به گونۀ گسترده تبارز دادند."

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement