خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کلينیک های مسدود شده در لغمان دوباره باز گردید

کلينیک های مسدود شده در لغمان دوباره باز گردید

Jul 30, 2017 - 17:02

 جلال آباد(پژواک،٨ اسد٩٦): به علت تهدیدات افراد مسلح، بعد از چهل وپنج روز ٢٠ باب کلينیک مسدود شده در ولایت لغمان دوباره باز گردید.

 بیشتر کلينیک های یاد شده از سوی کمیته سویدن در افغانستان تمویل می شدند اما این کمیته حدود یک ونیم ماه قبل به علت تهدیدات طالبان مسلح خدمات خود را محدود کردند.

بر اساس معلومات کمیته سویدن، قرار است که یک شفاخانۀ مرکزی در ولسوالی الینگار اعمار گردد اما افراد مسلح میخواستند که این کلينیک در منطقۀ تحت کنترول آنها "سنگره" اعمار گردد.

 صلاح الدین مومند مسوول مطبوعاتی کمیته سویدن در زون شرق امروز"٨ اسد" به آژانس پژواک گفت که افراد مسلح اعمار شفاخانۀ جدید در منطقۀ تحت کنترول خود از آنها میخواستند و مردم منطقۀ سنگری استخدام یک داکتر جراح در منطقۀ خود تقاضاداشتند.

به گفتۀ مومند، آنها چند روز قبل خواست مردم را برآورده کرد و به میانجیگری مردم مشکل را با افراد مسلح حل شد.

وی گفت که کلينیک ها دوباره باز گردید و خدمات را برای مردم مثل قبل آغاز شده است.

داکتر عبدالمعروف جلیلی رئیس صحت عامه لغمان نیز در صحبت با پژواک تایید کرد که کمیته سویدن صبح امروز خدمات صحی خود را در این ولایت دوباره آغاز نموده است.

وی می گوید، کلینيک ها از یک ونیم ماه بدینسو مسدود شده بود، اما بعضی از آنها به شکل وقفه یی کار میکردند.

سرحدی ځواک، سخنگوی والی لغمان نیز به پژواک گفت که کلينیک ها امروز دوباره باز و مشکلات صحی مردم ولسوالی های الیشنگ و الینگار دوباره حل شده است.

وی اطمنان داد که هیچ شرط و درخواست افراد مسلح در این باره قبول نشده و کلينیک جدید بر اساس لایحۀ وزارت در نزدیک مقام ولسوالی در جای تعیين شده خود اعمار خواهد شد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در این باره به پژواک گفت که کلينیک ها خدمات درست به مردم ارائه نمی کردند.

وی می گوید:" به علت نبود دوا و داکتر درست به آنها هشدار داده شده بود که اگر به مردم خدمات درست ارائه نه نمایند، فعالیت تنها به نام ما قبول نداریم، بلکه یا توجه لازم صورت گیرد و واقعا نیاز های مردم را مرفوع سازند و یا ما راه های بدیل آنرا جستجو می کنیم."

مردم ولسوالی های الیشنگ و الینگار لغمان به پژواک گفتند که با مسدود شدن کلينیک های یاد شده با مشکلات مواجه شده بودند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement