خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سخنگوی طالبان مجروح و یک سرگروپ داعش کشته شد

سخنگوی طالبان مجروح و یک سرگروپ داعش کشته شد

Aug 15, 2017 - 12:04

ميمنه (پژواک،٢٤ اسد ٩٦): مقامات امنيتى درشمال کشور مى گويند که سخنگوى گروه طالبان، در درگيرى با نيروهاى امنيتى در ولسوالى غورماچ فارياب مجروح؛ و انورالحق مشهور به جابر از سرگروپ هاى داعش، در ولسوالى قوش تپه جوزجان کشته شده است.

بريد جنرال امان الله مبين قوماندان قول اردوى ٢٠٩ شاهين در شمال کشور گفت که در درگيرى دو روز گذشته در ولسوالى غورماچ ولايت فارياب، ذبيح الله مجاهديکتن از سخنگويان طالبان مجروح گرديده است.

اما وى در مورد جزئيات بيشتر ارايه نکرد.

ازسويى هم  شمارى ازخبرنگاران با تماس هاى مکرر با ذبيح الله مجاهد موفق به گفتگو با وى نشدند؛ اما در پيام کتبى که از شماره مجاهد به خبرنگاران ارسال گرديده است مجروح شدن او رد گرديده است.

ولسوالی غورماچ فارياب، دو روز قبل  پس از ۲۰روز محاصره برای چهارمين بار به دست  مخالفان مسلح سقوط کرد که اکنون نيز درگيرى شديدميان نيروهاى امنيتى و مخالفان مسلح جريان دارد.

ازسويى هم امين الله ولسوال قوش تپه ولايت جوزجان گفت که انورالحق مشهور به جابر يکى از سرگروپ هاى داعش در ولسوالى قوش تپه، توسط طالبان کشته شده است .

وى افزود: "چندى قبل جابر نام که در صف طالبان فعاليت مى کرد، مورد شک اين گروه قرار گرفته خلع سلاح گرديد و از نزديک به يکماه با گروه داعش يکجاشده بود که شب گذشته در قريه شيربيگ قوش تپه که درکنترول طالبان است کشته شد."

سيد رسول يکتن از باشندگان محل گفت که جسد اين قوماندان گروه داعش، در منطقه وجود دارد و تاحال کسى براى تسليم گيرى آن نيامده است؛ چون اين ساحه درکنترول طالبان است .

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement