خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسوول اداره اراضی هرات: توانایی مقابله با غاصبان زمین را نداریم

مسوول اداره اراضی هرات: توانایی مقابله با غاصبان زمین را نداریم

Sep 13, 2017 - 18:47

هرات (پژواک، ۲۲ سنبله ۹۶): سرپرست اداره اراضی هرات می گوید که این اداره، توانایی مقابله با غاصبان زمین را ندارد، و وى به تازه گی بخاطر اقداماتش در این راستا تهدید به مرگ شده است.

عبدالملک کاتبی، این موضوع را امروز در یک نشست خبری در هرات بیان کرد.

وی گفت با وجود اینکه در یک سال گذشته هزاران جریب زمین از غاصبان پس گرفته شده؛ اما همچنان بیش از ۶۴ هزار جریب زمین در ولسوالی های پانزده گانۀ هرات در چنگ غاصبین است.

سرپرست اداره اراضی هرات، بدون اینکه از غاصبان عمدۀ زمین در این ولایت نام ببرد گفت که این افراد، ازسوی برخی مقام‌های حکومتی و افراد پرنفوذ حمایت می‌شوند.

عبدالمالک کاتبی افزود: "توان ما به این افراد نمی رسد، اگرقدرت ما به این افراد می رسید، ما یک بسوه زمین که ۱۰۰ متر می گردد را در دست غاصبان نمی گذاشتیم؛ این افراد هم قدرت دارند و هم پول."

این مسوول محلی خاطر نشان کرد که اداره اراضی هرات، پرونده های غاصبان زمین را به نهادهای عدلی سپرده است؛ اما در مورد شمار پرونده ها و تعداد متهمان معلومات نداد.

سرپرست اداره اراضی هرات گفت که بارها با تهدید غاصبان زمین مواجه گرديده و حتی یک هفته قبل، از سوی غاصبان زمین تهدید به مرگ شده است.

کاتبی با بیان اینکه به دلیل نداشتن محافظ ، با تهدید جدی مواجه است گفت: "من به مقام های محلی هم گزارش دادم که دو نفر به دروازه خانه من آمدند؛ اما خوشبختانه من در محفل بودم و ناوقت به خانه آمدم و اگر به خانه می بودم، مرا با خود می بردند."

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، در مورد ادعای سرپرست اداره اراضی ولایت چیزی نگفت؛ اما بر مصمم بودن اداره محلی، بر مبارزه با غاصبان تاکید کرد.

وی افزود: "مبارزه با غصب  زمین، هرچند با دشواری هایی به همراه است؛ اما به شما این اطمینان را می دهیم که اداره محلی هرات، پیش از هرزمان دیگر در راستای بازپسگیری زمین های غصب شده جدی است."

این نگرانی در حالی مطرح می شود که امروز، سید یوسف حلیم قاضی القضات و رئیس ستره محکمه در جلسه شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری که به ریاست اشرف غنى رئیس جمهور برگزار شد، گفت که برای ایجاد محکمه ویژۀ مبارزه با غصب زمین، آمادگی گرفته شده است و این محکمه می تواند در جلوگیری از غصب زمین مؤثر واقع شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement