خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رهبری بورد کرکت افغانستان به فساد متهم شد

رهبری بورد کرکت افغانستان به فساد متهم شد

Nov 13, 2017 - 12:02

کابل(پژواک، ۲۲عقرب۹۶): برخی از کارمندان سابق کرکت بورد و علاقه مندان کرکت، رهبرى فعلى  اداره کرکت کشور را به فساد ادارى، برخورد سليقوى و ضعف مديريت متهم نموده و در برابر اين اداره، خيمۀ تحصن برافراشته اند.

اين معترضان که تعداد آنها به حدود٢٠ تن می رسد، امروز با بر افراشتن خيمه تحصن در برابر کرکت بورد افغانستان، گفتند تا زمانيکه افراد مفسد از اداره کرکت افغانستان برطرف نشوند، دامنه اين تحصن را در سطح ولايات ومرکز گسترده تر خواهند کرد.

اما مسوولان کرکت بورد افغانستان، اين ادعاها  را بی اساس خوانده و  می گويند اکثريت افرادى که در خيمه حضور دارند، به دليل  فساد ادارى از وظايف شان اخراج شده اند؛ حتا دوسيه های بعض شان به لوی څارنوالی نيز فرستاده شده است.

ضياء ودان که به نمايندگی از معترضان صحبت مى کردگفت: "مسوولان کنونی اداره کرکت بورد ضعف های زيادی دارند و به شکل درست اين اداره را مديريت کرده نمی توانند و اين اداره، از حالت ملی بيرون شده و جنبۀ قومی را به خود گرفته؛ روی همين اساس ما خواستار تغييرات بنيادی در کرکت بورد استيم."

وی افزود که اين خيمه تحصن، براى تحقق خواست هاى قانونى برافراشته شده است و هرگاه ديده شودکه حکومت به اين خواست هاى مشروع معترضان توجه نمى کند، دامنه اعتراضات را به سطح ولايت گسترده خواهند کرد.

ياسر خوگيانی مشاور پيشين  کرکت بورد افغانستان گفت: "خواست ما قانونی و بجا است، تا زمانيکه حکومت به خواست هاى ما توجه نکند، به اعتراضات خود ادامه ميدهيم."

وى ضمن اينکه از رييس جمهور خواست تا هرچه زودتر اصلاحات و تغييرات را دراين اداره بوجود آورد گفت: "ورزش يگانه عنصری است که برای مردم افغانستان خوشحالی عمومی را در پی دارد٬ به همين دليل اينجا خيمه بر پا کرديم تا رييس جمهور وديگر مسوولان را از مشکلات درونی اين اداره با خبر کنيم؛ تا نشود که به دليل ضعف مديريتی و فساد، مردم از اين خوشحالی ها محروم شوند."

موصوف افزود: "از رييس جمهور ميخواهم تا هر چه عاجل تر عاطف مشعل رييس کرکت بورد و شفيق استانکزی رييس اجرائی اين اداره را برکنار کرده و بجای آنان، افراد مسلکی و تخصصی را که بتواند به شکل درست امور اين اداره را مديريت کند، بگمارد."

درقطعنامه اين معترضان، از رييس جمهور خواسته شده است تا هيئتى را  بخاطر بررسی اداره کرکت بورد افغانستان موظف نمايد تا حقيقت  در خصوص موجوديت  فساد اداری، برخورد های سليقوی، نبود پاليسی برای تقويت و پيشرفت کرکت، تعصبات قومی و ضعف مديريتی برملا گردد.

اما مسوولان کرکت بورد، اين ادعا ها را رد ميکنند و ميگويند که چند تن از افراد، مغرضانه ميخواهند براى مفاد شخصى  خود، کرکت بورد و ورزش ملى را صدمه بزنند.

فريد هوتک سخنگوی اداره بورد کرکت افغانستان، به خبرنگاران گفت که در ميان اعتراض کنندگان افرادى هستند که متهم به فساد اداری در این اداره بودند و حتا برخی آنان به لوی څارنوالی  نيز معرفی شده اند.

او گفت که هرگاه شخصی اسناد درمورد فساد مالی و موارد ديگر دارد، لطف نموده آنرا به لوی څارنوالی تسليم دهد؛ تا در زمينه به شکل واقعی آن تحقيق صورت بگيرد؛ نه اينکه با برافراشتن خيمه تحصن، اذهان عامه را مغشوش سازند.

موصوف در مورد تيم کرکت معلولين گفت که برخى از خواسته هاى شان پذيرفته شده و آنان تمرينات خود را آغاز نموده اند.

گفتنى است که از حدود سه ماه بدينسو،  ۳۰ تن از کارمندان کرکت بورد افغانستان، به دليل ضعف مديريتی، فساد و برخورد سليقوى دراين اداره، اعتصاب کارى کرده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement