خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله در مورد امنيت افغانستان با مقامات کانادايی گفتگو میکند

عبدالله در مورد امنيت افغانستان با مقامات کانادايی گفتگو میکند

Nov 18, 2017 - 17:10

کابل (پژواک، ٢٧ عقرب ٩٦): داکتر عبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت، پس از ديدار و گفتگو با مقامات امريکايى، به کانادا رفته است تا در مورد امنيت افغانستان، با مقامات اين کشور نيز گفتگو نمايد.

جاويدفيصل معاون سخنگوى رييس اجرايى حکومت، در نشست خبرى امروز گفت که سفر داکترعبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت  به  امريکا، پس  از گفتگو با مقامات  ارشد اين کشور،  امروز پايان يافت  و وى به کانادا رفته است .

وی افزود که رييس اجرايى حکومت، در نشست امنيتى "هاليفکس" کشور کانادا شرکت و سخنرانى خواهد کرد و علاوه برآن، با مقامات ارشد کشور کانادا از جمله وزير دفاع آن کشور نيز ديدار خواهد کرد، که محور اصلى اين ديدارها امنيت افغانستان و تهديداتى که ازسوى پاکستان متوجه افغانستان است، مى باشد.

موصوف افزودکه داکترعبدالله در اين سفر، از کشورهاى عضو ناتو و جامعه جهانى خواهد خواست تا به کمک هايشان با افغانستان ادامه دهند.

معاون سخنگوى رياست اجراييه حکومت، در مورد سفر داکترعبدالله به امريکا گفت که رييس اجراييه در سفرش با مقامات امريکايى ازجمله معاون رييس جمهور، وزيردفاع و ديگر مقامات ارشد ديدار کرده و بحث هايى را پيرامون مبارزه با تروريزم انجام داده است.

موصوف گفت که رييس اجراييه در ديدار با مقامات امريکايى، درباره حمايت پاکستان از تروريزم  گفتگو نموده و تاکيد کرده که اين بحث، هنوز هم منحيث يک چالش وجود دارد و اميداست که پاکستان در خصوص برچيدن پناهگاه هاى تروريزم همکارى کند.

به گفته فيصل، دراين سفر علاوه بر تاکيد بر مبارزه جدى با تروريزم، روى  آوردن اصلاحات در عرصه هاى مختلف و راه اندازى انتخابات رياست جمهورى، ولسى جرگه و شوراهاى ولايتى،  به جامعه جهانى اطمينان داده شده و کمک های مالی و تخنيکی آنها در زمينه تقاضا گرديده است.

معاون سخنگوى رياست اجراييه حکومت افزود که شرکای امريکايی تاکيد کردند که به کمک هاى خود با حکومت افغانستان ادامه مى دهند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement