خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢٧ تن از يک زندان طالبان در هلمند آزاد شدند

٢٧ تن از يک زندان طالبان در هلمند آزاد شدند

Nov 19, 2017 - 11:50

لشکرگاه (پژواک، ٢٨عقرب٩٦): نيروهاى افغان و خارجى در هلمند، بر يک زندان طالبان مسلح عمليات انجام داده و طى آن ٢٧ تن را آزاد کرده اند؛ اما طالبان مى گويند که از اين زندان، مرتکبين جرايم جنايى آزاد شده اند.

جگرن عبدالقدير بهادرزى معاون دفتر مطبوعاىت قول اردوى ٢١٥ميوند در هلمند، امروز(٢٨عقرب) به آژانس خبرى پژواک گفت که نيروهاى کوماندو و خارجى، شب گذشته بر يک زندان در ولسوالى نوزاد حمله نموده اند.

او افزود که از اين زندان، ٢٧تن آزاد شده اند.

به اساس معلومات بهادرزى، زندانيان يادشده شامل دو پوليس و چهار طفل بوده و متباقى، افرادی بوده اند که به اتهام همکارى با دولت بازداشت شده بودند.

او گفت که در جريان شکستاندن زندان، جنگ صورت نگرفته و نه هم کسى کشته و بازداشت شده است.

طالبان مسلح نيز اين موضوع را تاييد کرده اند.

قارى يوسف احمدى سخنگوى اين گروه، به پژواک گفت که نيروهاى افغان و خارجى، شب گذشته بر يک زندان جنايى طالبان حمله نموده و محبوسين را با خود برده اند.

 او افزود: "بر يک محبس زندانيان جنايى که ٤١تن در آن به اتهام سرقت، اختطاف، دعواى شخصى و جرايم ديگر زندانى شده بودند و بررسى قضاياى شان در محاکم جريان داشت، حمله نموده اند، که آنها را آزاد کرده و با خود برده اند."

احمدى گفت که در اين زندان، کدام شخص مربوط دولت افغانستان زندانى نبود.

قابل ذکر است که قبل از اين نيز نيروهاى امنيتى، چند بار بر زندان هاى طالبان مسلح حملات انجام داده و شمارى از زندانيان را آزاد کرده بودند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement