خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها تن در نیمروز آموزش های فنی و حرفوی را فرا گرفتند

ده ها تن در نیمروز آموزش های فنی و حرفوی را فرا گرفتند

Nov 20, 2017 - 17:30

زرنج (پژواک، ۲۹ عقرب ۹۶): مقامات ولایت نیمروز می گویند که ۱۵۰ تن به شمول خانم ها، از یک دورۀ آموزشی شش ماهه در هشت رشتۀ فنی حرفوی، سند فراغت را به دست آوردند.

محمد سمیع والی نیمروز، در مراسم فراغت یادشده که در جمع اعضای شورای ولایتی و برخی از رؤسای ادارات ملکی و نظامی حضور داشت، گفت که کورس آموزش فنی و حرفوی، بخشی از ظرفیت سازی جوانان است که باید به سیستم بهتر و پیشرفته ارتقا یابد.

او خطاب به فارغین این دوره آموزشی گفت: "به آموزش های ابتدائی اکتفا ننمائید، کوشش کنید که سطح دانش و مسلکی سازی خویش را افزایش داده و کشور خود را در بخش های گوناگون فنی و حرفوی خودکفا سازید."

موصوف افزود که با مسلکی سازی، تقویه و حمایت نیروی جوان، میتوان کشور خود را در مسیر ثبات و توسعه سوق داده و زمینه را برای تغییر و حرکت به سمت تعالی و زندگی مرفه آماده سازیم.

عبدالواسع یک تن از مسوولین ریاست کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین نیمروز گفت که کورس های آموزشی فنی و حرفوی در شش رشتۀ نجاری، موترسایکل سازی، ترمیم یخچال و ایرکندیشن و موبایل سازی، برای ذکور و آموزش خیاطی و آرایشگری برای اناث راه اندازی شده بود.

او افزود که این دوره آموزشی، از برنامه های ملی انکشاف مهارت های این ریاست بوده که در برنامه بشمول زنان به تعداد ۱۵۰ تن شرکت داشتند و امروز تصدیقنامه فراغت خویش را دریافت نمودند.

محمد حلیم یکتن از فارغین دوره آموزشی، در بخش موترسایکل سازی گفت: "خیلی خوشحالم که دوره آموزشی را به اختتام رساندم، اکنون می توانیم با مسلکی که آموخته ام، امرار معاش نموده و خدمت نمایم."

همچنان معصومه یکتن از فارغین کورس خیاطی گفت: "با شروع کار امیدوارم در تقویه اقتصاد خانواده هشت نفری ام، با شوهرم کمک کنم."

او افزود که شوهرش کارمند دولت بوده و معاش او کفایت نمی کرد.

در پایان این نشست؛ از سوی مسوولان محلى، برای آموزش دیده ها، وسایل کار بطور رایگان توزیع شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement