خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عملیات مشترک نیروهای افغان و خارجی در برابر مواد مخدر آغاز شده اند

عملیات مشترک نیروهای افغان و خارجی در برابر مواد مخدر آغاز شده اند

Nov 20, 2017 - 19:23

کابل (پژواک،٢٩عقرب٩٦): نیروهای افغان و خارجی برای اولین بار عملیات مشترک در برابر مواد مخدر را آغاز کرده اند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری در این مورد، امروز (٢٩عقرب) طی نشر یک خبرنامه که یک کاپی آن به آژانس خبری پژواک نیز مواصلت کرده، گفته است که صلح و ثبات در افغانستان نیازمند مبارزۀ جدی با اقتصاد جرمی، تولید، پروسس و قاچاق موادر مخدر می باشد.

منبع می گوید که مواد مخدر از منابع عمدۀ تمویل جنگ و تروریزم محسوب می شود.

در خبرنامه آمده است: "حکومت افغانستان با توجه به اینکه تامین صلح و ثبات بدون مبارزه با اقتصاد جرمی مشکل است، تصمیم و تدابیر جدی برای از بین بردن منابع پروسس مواد مخدر گرفته است، تا تمام مراکز پروسس و تجارت مواد مخدر در کشور نابود شود."

بر اساس معلومات منبع، شب گذشته برای اولین بار عملیات ماموریت حمایت قاطع برای از بین بردن منابع پروسس مواد مخدر آغاز شده است.

در اعلامیه افزوده شده است که طی این عملیات شب گذشته هشت مراکز عمدۀ پروسس مواد مخدر در ولسوالی های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد هلمند از بین برده شده است.

منبع می گوید که حکومت افغانستان تصریح می کند که جنگ کنونی، جنگ مواد مخدر است و این مواد منبع اساسی تمویل طالبان و دیگر گروه ها محسوب می شود و تروریستان با استفاده به آن فعالیت می کنند، اما کمپاین نابودی مواد مخدر از اهداف ستراتژیک حکومت افغانستان می باشد.

منبع می افزاید که مواد مخدر میلیون ها انسان را متضرر کرده و به سبب این پدیدۀ شوم شماری زیادی از خوانواده ها و جوانان افغان با خطر نابوی مواجه شده اند.

همچنان مقام ولایت هلمند، طی نشر یک اعلامیه گفته است که شب گذشته مراکز طالبان و پروسس مواد مخدر در مناطق مختلف این ولایت از سوی نیروهای افغان و خارجی هدف قرار داده شده است.

اعلامیه می گوید که در نتیجۀ این حملات شماری از طالبان با اسلحه و مهمات شان از بین برده شده اند.

اما طالبان می گویند که در این حملات مردم ملکی هدف قرار داده شده اند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی این گروه در صفحۀ تویتر خود نوشته کرده است که شب گذشته نیروهای افغان و خارجی در سه مناطق هلمند حملات انجام داده اند.

وی می گوید که در این حملات تعدادی زیادی از مردم عام کشته و خانه های شان تخریب شده اند.

قابل ذکر است که هلمند از ناامن ترین ولایت افغانستان می باشد و در بسیاری از مناطق آن مواد مخدر کشت می شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement