خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"وزارت داخله، از سه سال به اينطرف ٧ ميليارد افغانى ما را نمى پردازد"

"وزارت داخله، از سه سال به اينطرف ٧ ميليارد افغانى ما را نمى پردازد"

Nov 22, 2017 - 16:09

کابل (پژواک، اول قوس۹۶): شرکت های قراردادی وزارت داخله، در گردهمایی اعتراضی در مقابل شورای ملی مدعی شدند که اين وزارت، از سه سال به اينطرف هفت ميليارد افغانى آنان را نمى پردازد.

اين دو صد شرکت، شامل اتحادیه شرکت های ساختمانی افغانستان نوين مى باشند.

ضیاء الحق ستانکزی رییس اين اتحاديه گفت وزارت داخله از سه سال به اين سو، از بابت خریداری موانع کانکریتی، کار های ساختمانی و سرک سازی در مناطق مختلف کشور هفت میلیارد و یکصد میلیون افغانی از اين شرکت ها مقروض می باشد.

او افزود: "ما به تمام نهادها شکایت کرده ایم؛ مگر صدای ما را نشنیدند، از وکلای خانه ملت می خواهیم که مشکل ما را حل کنند؛ درغیر آن تمامی موانع امنیتی را که در اطراف پارلمان گذاشته اند، برخواهیم داشت."

 به گفته او وزارت داخله در حالى پول اين شرکت ها را نمى پردازد که درجریان تطبيق پروژه هاى يادشده، شمارى از همکاران آنها از سوى مخالفين مسلح دولت کشته شده اند.

سید جواد حیدری عضو اين اتحاديه و يک تن ديگر از اعتراض کنندگان گفت: "کار را تکمیل کردیم و حالا که به وزارت داخله می رویم وزیر داخله صدای ما را نمی‌ شنود، معین صاحب ما را نمی‌ بیند، به ریاست جمهوری شکایت کردیم هیچ کس صدای ما را نشنید و حالا آمدیم به خاطر عدالت خواهی به خانه ملت تا به داد ما برسد."

او گفت که اين شرکت ها در بد ترین شرايط امنیتی در بخش‌ های مختلف کشور تاسیات نظامی، شفاخانه‌ ها، زندان‌ ها و غيره را نوسازی و یا هم بازسازی کرده ‌اند؛ اما اکنون برای دادن پول‌ های شان هیچ کسی پاسخگو نیست.

 شمار ديگر از اعتراض کننده ها که تعداد شان به حدود دو صد تن مى رسيد، نيز اظهارات مشابه داشتند.

آنها هشدار مى دهند که اگر شورای ملی در قسمت حل اين مشکل آنها اقدام لازم نکند، موانع کانکریتی چهار طرف شورای ملی را بر مى دارند و در مقابل دروازه شورای ملی خیمه تحصن برپا مى کنند.

هيئت ولسى جرگه که ظاهر قدير در راس آن قرار داشت، با اعتراض کننده ها ديدار کرد.

ظاهر قدير گفت که ولسی جرگه، این موضوع را به شکل جدی پیگیری مى کند و در هفته آينده وزراى مالیه و داخله و نماینده سيستیکا را به نشست جرگه فرا مى خواند تا علت عدم پرداخت پول شرکت ها را واضح سازد و اطمينان دهد که چه وقت اين پول را پرداخت مى کنند.

در همین حال طیب عطا منشی مشرانو جرگه نیز برای معترضان وعده داد که مشرانو جرگه براى پيگيرى اين موضوع آنها هيئتى را توظيف مى کند.

نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت امور داخله، بدون ارايه جزييات تاييد کرد که وزارت داخله از تعدادى از شرکت های ساختمانی در بخش اعمار ساختمان، موانع کانکریتی و کار ساختمانی اداری مقروض است.

او گفت: "رهبری جدید وزارت امور داخله موضوع مقروضیت از شرکت ها را بسیار جدی گرفته و گفتگوى جدی با سيستیکا نیز جریان دارد، تا پول شرکت ها را پرداخت کند."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement