خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى واجدين شرايط راى دهى تذکرۀ تابعيت ورقى توزيع مى شود

براى واجدين شرايط راى دهى تذکرۀ تابعيت ورقى توزيع مى شود

Nov 26, 2017 - 18:17

کابل (پژواک،٥ قوس ٩٦): ادارۀ مرکزى  ثبت احوال و نفوس، با امضاى تفاهمنامه اى با کميسيون مستقل انتخابات، متعهد شده است که براى تهيه فهرست راى دهندگان، به تمام واجدين شرايط راى دهى، در مدت زمان معين تذکره تابعيت ورقى توزيع نمايد.

اين تفاهمنامه، امروز در نشستى که در کميسيون مستقل انتخابات برگزارشده بود، ميان وسيمه بادغيسى سرپرست و معاون عملياتى کميسيون مستقل انتخابات و همايون محتاط رييس عمومى  اداره مرکزى ثبت احوال و نفوس به امضا رسيد.

مسوولان اين دو نهاد مى گويندکه براساس اين سند؛ اداره مرکزی ثبت احوال و نفوس، مکلف است تا برای تمام شهروندان واجد شرايط رأی دهی، در مدت زمان معين تذکره تابعيت توزيع نمايد وکميسيون مستقل انتخابات، ثبت نام و تهيه فهرست رأی دهندگان را به اساس تذکره تابعيت انجام می دهد.

کميسيون مستقل انتخابات مى گويد نخستين سندی که تابعيت و سن افراد به اساس آن تثبيت شده می تواند تذکره تابعيت می باشد. کميسيون طی بررسی های تخنيکی و مطالعات مفصلى که داشته است، تصميم اتخاذ نموده تا قبل از برگزاری انتخابات، فهرست رأی دهندگان واجد شرايط را به اساس اين سند ترتيب و مطابق ماده ٧٢ قانون انتخابات، در مراکز رأی دهی به دسترس عامه قرار دهد.

همچنان در اعلاميه اى که ازسوى کميسيون مستقل انتخابات منتشرشده، آمده است که اين کميسيون، تفاهمنامه های متعددی را با ادارات و مراجع ذيربط مطابق به مادۀ نهم قانون انتخابات به امضاء رسانيده است، که هدف آن را تدوير انتخابات شفاف، عادلانه، به موقع و قابل قبول تشکيل می دهد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement