خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طرح قانون ثبت و اشاعه دارایی های مقام ها و کارکنان دولت تصویب شد

طرح قانون ثبت و اشاعه دارایی های مقام ها و کارکنان دولت تصویب شد

Nov 27, 2017 - 15:30

کابل (پژواک، ۶قوس٩۶): ولسى جرگه، طرح قانون ثبت و اشاعه دارایی های مقامات و کارکنان دولتی را با اکثریت آرا تصویب کرد.

سید محمد حسن شریفی بلخابی رییس کمیسیون امورعدلی و قضایی، اصلاحات اداری و مبارزه با فساد اداری ولسی جرگه؛ امروز هنگام ارایه طرح قانون ثبت و اشاعه دارایی های مقامات و کارکنان دولتی گفت که ثبت دارایی های مقام ها و کارکنان دولتی به گونۀ واقعی، موجب شفافیت امور و جلوگیری از فساد خواهد شد.

به گفته وی، بر علاوه ثبت دارایی های مقام ها و کارکنان دولتی، بعضی کمیسیون های ولسی جرگه پیشنهاد کرده اند، که دارایی اعضای شورای ملی نیز ثبت شود.

حمیرا ایوبی نماینده مردم فراه که این طرح را تائید کرده است گفت که دارایی اعضای شورای ملی نیز باید ثبت شود.

به گفته این نماینده ولسی جرگه، ثبت دارایی اعضای شورای ملی، هر چند خلاف قانون اساسی می باشد؛ اما این کار، سبب اعتماد بیشتر مردم نسبت به نمایندگان در خانه ملت می شود.

اما احمد بهزاد نماینده مردم هرات گفت که ثبت دارایی اعضای شورای ملی، خلاف ماده ۱۵۴ قانون اساسی است و نباید این کار صورت بگیرد.

در این ماده آمده است: "دارايی رئيس جمهور، معاونين رئيس جمهور، وزرا، اعضاى ستره محکمه و لوى څارنوال قبل و بعد از دوره خدمت، توسط ارگانی که در قانون تعيين می گردد، ثبت، رسيدگی و نشر می شود."

سرانجام، در پی مباحثه نمایندگان مخالف و موافق، طرح قانون اشاعه و ثبت دارایی های مقامات و کارکنان دولتی، در سه فصل و ۱۶ ماده که شامل ثبت دارایی اعضای شورای ملی نیز می شود، با رای اکثریت اعضای مجلس تصویب شد.

این طرح، باید از سوی مشرانوجرگه نیز بررسی شود و در صورت تايید برای توشیح به رئیس جمهور فرستاده می شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement